לכולנו יש את הרגע הזה ביום שאנחנו אומרים 'מחר. מחר אני אסדר, בטוח!'… אבל או שמחר לא מגיע או שיש לכולנו בעיה בהגדרת זמנים. הסיבה שזה יוצר דחיינות והסתייגות כה גדולה היא שלכולנו יש ערכים סנטימנטליים לרכוש שלנו! אם מדובר במתנה שקיבלנו מאדם קרוב, חפץ שמזכיר תקופות רחוקות וכו'.

הרבה מהלקוחות שלי פונים אליי בבקשה לעזור להם בארגון הבית וחשוב מכך – בשמירה על הסדר לאחר העבודה הקשה. בכדי להקל עליכם, איגדתי 5 טיפים מפי מלכת הארגון הבלתי מעורערת: מארי קונדו (מחברת הספר "סוד הקסם היפני").

נקודת המוצא של כמעט כל בית שאני מגיעה אליו הוא סידור ע"פ נוחיות הגישה; כלומר, את דברי הטואלטיקה נשים בשירותים, את הבלנדר נכניס כנראה לחלקו האחורי של הארון בעוד המיקסר יהיה מקדימה וכו'. כאן בדיוק מתחילות הבעיות –

אני הולכת לחשוף בפניכם את הסוד הכמוס ביותר של סדר וארגון: הבלאגן בבית מתחיל מהנקודה בה לא נוח לנו להחזיר דברים למקום ולא כי הם לא נגישים מלכתחילה!
הפתרון לבעיה הזו היא מחשבה בכוונת תחילה. כשאתם מחליטים היכן למקם דברים בבית חישבו איך יהיה להחזיר אותם למקום, לא כמה יהיה נוח להוציא אותם (בסה"כ הגיוני, נכון?)

שיטת "קון – מארי" לסדר וארגון בבית

הסיבה שהשיטה של מארי קונדו קורצת לי מאוד טמונה בהבטחתה שמדובר במכה אחת – ונגמר. עכשיו אתם בטח תוהים 'אז איפה הקסם?' יבכן, להפטר מהדברים שמצטברים לנו בבית ולסדר – זה דבר אחד; לשמור על זה ככה לאורך זמן זה דבר אחר לגמרי.

מארי קונדו מציעה: לאחר המיון, כל דבר חדש שתרצו להכניס הביתה יצטרך לעבור את 'מבחן האושר'; כלומר, תשאלו את עצמכם אם הדבר מסב לכם אושר ועד כמה. שנתחיל?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *