התאמת צבעים בחלל – הום סטיילינג בקלי קלות

התאמת צבעים בחלל – הום סטיילינג בקלי קלות

רוצים לשתף?

הום סטיילינג לבית הוא משימה לא פשוטה; נראה שאחת הבעיות העיקריות בה נתקלים אנשים המבקשים לעצב את הבית מחדש, היא שילוב והתאמת הצבעים לקיים או לחדש שעוד יצטרף. אם גם אתם נמנים עם אותם אנשים, כנראה שלא אחת שאלתם את עצמכם אם הצבע הזה יתאים לרהיט הזה או הקרמיקה הזו תתאים לשיש הזה; איגדתי לכם כאן כמה טיפים שיסייעו לכם לעשות בחירות חכמות בעת קביעת הצבעים בעת הלבשת הבית.

מעצבי בתים רבים והום סטיילרים משתמשים במונחים כמו צבעים חמים, קרים, יסוד, משלימים או שכנים; בטח לא אחת עמדתם והסתכלתם עליהם במבט תוהה, כי מה לכם ולצהוב בננה או ירוק בקבוק? אז באנו לעשות לכם מעט סדר:

שילוב צבע בחלל הבית

צבעים חמים – אדום, כתום, צהוב וכל מה שעל הסקאלה בכיוון הזה; צבעים דומיננטיים 

מאוד, קירות הנצבעים בגוונים האלו יוצרים אוירה חמה, אינטימית ובעלת נוכחות.

צבעים קרים – סגול, ירוק, כחול וגווניו מעניקים לחלל תחושה הרמונית וזורמת; הם משרים אווירה רגועה וקרירה.

צבעים משלימים – צמדי צבעים מנוגדים אחד לשני; השילוב ביניהם מבליט אחד את השני ומושכים את העין בתשומת לב רבה ונועזת. הצמדים הם אדום- ירוק, כחול – כתום וצהוב – סגול.

צבעים "שכנים" – גלגל הצבעים מסודר בצורה טבעית בסדר הבא: אדום, כתום, צהוב, ירוק, כחול וסגול. כאשר שילוב בין שני צבעים 'שכנים' בגלגל יוצר שילוב מוצלח ומתאים בחלל; למשל, סגול, המתקבל מערבוב של אדום וכחול יתמזג טוב עם שני הצבעים האלו, שכן הם 'שכניו' בגלגל הצבעים.

תורת שילובי הצבעים על רגל אחת

  1. אז יש כלל אצבע ראשון, שהוא דיי מוכר ומובן – מומלץ לשמור על צבעוניות בחלל שמכילה 2 עד 3 צבעים וגוונים, אחרת ה'תמונה' נתפסת בעין כעמוסה ומצועצעת. שילוב הצבעים צריך להיות הרמוני, כמו למשל שימוש בצבעים משלימים היוצרים הרמוניה ניגודית; זאת אומרת שאין הכרח ששלושת הצבעים שבחרתם יהיו חלק מאותה משפחה או גוון.
  2. לגבי הטיפ השני, אתם כנראה תתפלאו איך לא חשבתם על זה בעצמכם (או שמא אתם כן) – כשם שאתם מתאימים את צבעי הבגדים שלכם בצאתם לעבודה או אירוע מסוים, כך גם התייחסו להתאמת הצבעים בחלל הבית אותו אתם מבקשים 'להלביש'.
    הוסת צבע לחלל הבית
    בשלב הראשון, בוחרים צבע בסיס שיהווה את עיקר הלבוש שלכם – שחור למשל. קובעים מה יהיה פריט הלבוש שיזכה להיות מרכז 'ההופעה' ומכאן ממשיכים; נניח וצבע המכנס קובע את טון הלבוש, אז כדאי שצבע החולצה יהיה אחר אבל מתאים, כמו לבן למשל. אז בחרתם שני צבעים מובילים ועכשיו כל שנותר הוא 'לקשט' בצורה משכילה: ג'קט שחור (חזרה על הצבע המוביל פעם ראשונה), סרט לשיער או כובע בצבע שלישי, השובר את 'חד הגוניות' שמתקבלת על ידי שילוב של שני צבעים בלבד; במקרה הזה אפשר להשתמש באדום שיחזור על עצמו גם בנעליים כדי לסגור את שני הקצוות. העיקרון הדומיננטי הוא לקבוע צבע שיהיה המוטיב החוזר בחלל המבקשים להלביש, כך שהווילונות יתאימו לכריות הנוי והרהיטים לריצוף וצבעי הקירות.
  3. שימו לב לגודל החלל! מה הקשר בין גודל לצבע אתם שואלים? כמו ששחור מרזה ולבן משמין – הדבר עובד גם על חללים דקורטיביים בבית; שילוב של שלושה צבעים בגוונים כהים, כמו למשל כחול עמוק, שחור וירוק כהה – שימוש בשילוב הכהה הזה 'יכביד' על האווירה השורה בחדר ויקטין את החלל; הפוך יקרה גם בשימוש עם צבעים בגוונים בהירים – בחללים קטנים רצוי להשתמש בצבעים כמו צהבהב, לבן, שמנת וכו' כדי ליצור תחושת מרחב מושלית. על כן, בחירת הצבעים לחלל נקבעת גם על פי גודל החלל, במיוחד אם מדובר בצבע הקירות (צבע הבסיס בחלל);

אם נסכם בקצרה, לקחנו שלושה צבעים שבהם היינו משתמשים גם בעת בחירת פרטי הלבוש שלנו, כאשר אחד מהם מהוה את צבע הבסיס והמוטיב החוזר בעיצוב השלם; מוסיפים פריטים בודדים השייכים לאותה משפחה של צבעים (חמים או קרים) ומקבלים הרמוניה ויזואלית יפהפייה ומלאה בסטייל.

תזכרו: כאשר מדובר בהתאמת צבעים לחלל, עצרו לחשוב רגע אם הייתם יוצאים ככה מהבית. כן? מעולה, תמשיכו במה שאתם עושים. לא? כנראה שיש לשנות דבר או שניים. צבעים משפיעים לנו על מצב הרוח (למשל, צבעים כהים יוצרים אווירה אפלולית ואילו בהירים יוצרים אווירה חגיגית), לכן יש לתת דגש על החלק הזה של ההום סטיילינג ולא ל'דפדף' אותו.

רוצים לדעת עוד?

השאירו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!