הום סטיילינג לנערה

רוצים לשתף?

המעבר לגיל 12 מיוחד ומשמעותי לכל נערה מתבגרת כיום;
הן יודעות בדיוק מה הן רוצות, הן מקושרות ומתוקשרות עם מגוון רשתות חברתיות כמו פינטרסט, אינסטגרם, פייסבוק וכיוצא מאלו. בכל אותן רשתות הן נחשפות למאות אימייג'ים העוסקים בתחום הלייפסטייל והעיצוב בפרט. האינטרנט מוצף בנערות, בלוגריות, שמעצבות לבד את חדרן ומשתפות ברעיונות וטיפים בשידור ישיר!  איזה מדהים זה נכון? מדהימה אותי העצמאות, היזמות והפתיחות לעולם לקבל ולשתף!

עם כל הטוב שבדבר, הדעתניות המתבגרות אמנם הוגות את הרעיונות – אך אנחנו המוציאים לפועל, וצריך להיות פרקטיים! בין אם נרצה או לא נרצה, הילדות הקטנות שלנו גדלות מהר, וקשה לעמוד בקצב השינויים שלהן. לכן, בכל הנוגע לעיצוב חדרי נערות, נשאף לעיצובים אל-זמניים; עיצובים אלו הם ניטרליים ומאוד נוחים לשילוב לפי טעמן המשתנה של הנשים הצעירות. אם תנסו לעקוב אחרי המגמות האופנתיות ה"עכשוויות" תצטרכו לעצב את החדר כל שלושה חודשים מחדש..

אז מעבר לעובדה שנרצה שהחדר יהיה דינמי ועכשווי, השינוי צריך להתבטא גם בצרכים הפונקציונליים של החדר:

אחסון ומידוף אם בעבר בחדר היו ארגזים רחבים לאחסון בובות ומשחקי הרכבה, עכשיו רצוי שיהיו מדפים צרים וארוכים לאחסון חומרי היצירה והקראפט (בעיקר סליים וקליי), diy, חומרי הלימוד וכו'. הפלוס במדפים, הוא שהם יכולים לשמש גם כאלמנט עיצובי בנוסף להיותם אלמנט אחסון גלוי. אבזור המדפים בקופסאות אחסון מדליקות חוסך לכם הרבה מקום, ומקל על השמירה על הסדר בחדר 😉

שולחן – שידת הכתיבה הגבוהה והילדותית תלך ותצטמצם, עד כדי יציאה מהמשוואה לחלוטין. אם כבר החלטתם להשאיר שולחן כתיבה בחדר, רצוי שרוחבו ינוע בין 1.20 מ' ל-1.70 מ'; מעבר לרוחב הזה השולחן סתם תופס מקום מיותר, שכן בגיל הזה שולחן הכתיבה הוא לא עיקר עיסוקן.

מיטה בדר"כ יבקשו הגברות הצעירות מיטה גדולה יותר ממיטת היחיד. רצוי שרוחבה יהיה 1.20 מ' לפחות,  כדי שכיבואו חברות, למשל, תהיה להן פינת רביצה כיפית ומדליקה. בגיל הזה חלה עליה במודעות וקנאות לפרטיות, לכן רצוי להציב את המיטה בצורה בה תשמר תחושת הביטחון והשליטה על הנכנסים לחדר; למשל, להציב את ראש המיטה עם הפנים כלפי הדלת. * לשם הנוחות: כדאי לשים שידת לילה קטנה עם מגרות לצד המיטה;
* לשם העיצוב: כדי לתת למיטה מראה נסיכותי ומזמין כדאי להשתמש בכיסוי מיטה וכריות בטקסטורות מעניינות שניתן להחליף עם הזמן.

ארון בגדים –  הארון הוא הרהיט הגדול ביותר בחדר, וכדאי שנעשה הכל כדי שיתפוס כמה שפחות מקום. אחד הפתרונות היעילים והנפוצים כיום הוא הצבת הארון בנישה מובלעת בתוך הקיר. רוחב ממוצע לארון ינוע בין 1.20 מ' ל – 2.40 מ', ורצוי שיהיה בגוון ניטרלי כדי שיוכל בקלות להתאים לכל שינוי שעשוי לבוא במשך הזמן.

טפטנכון, זה נשמע כמו שנות ה-60, אבל בואו נדבר על זה רגע! טפט יכול להיות תוספת משמעותית לאווירה שאתם מבקשים ליצור בחדר! היום קיים בשוק מגוון ענק של טפטים מהממים בכל כך הרבה סגנונות; לדוגמא, טפטים עם כיתובים, טבע, ספורט, חלל וכדומה.

וילונות – כדאי להשתמש בצבעים בהירים חצי שקופים; הם יתאימו לכל סגנון, בכל צבע וישרו אווירה רגועה ונעימה בחדר.

שילוב רצפת פרקט.

מכיוון ואת רוב הזמן הבנות מעבירות בחדרן ( מנסיון אישי עם המתבגרת שלי), חשוב לתת להן את המרחב ליצור, לבלות עם חברות וכן כן גם לשוטט במרחבי הרשת (אם כמה שאנחנו פחות אוהבים את זה..) הן צריכות להרגיש בנוח ולרצות להיות שם! חשוב לצור בחדר את התחושה שזהו מעוז חפצן , המרחב המעוצב והפרטי שלהן – שהוא בדיוק אבל בדיוק מה שהן אוהבות!

רוצים לדעת עוד?

השאירו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!